Miljakovac 3 - Forum 777
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ulični trotoari

+5
danijela
djera
ptiche
lemanja
Ljubomir
9 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ulični trotoari Empty Ulični trotoari

Post  Ljubomir Wed Mar 25, 2009 11:03 pm

Imaju li pešaci pravo na svoje parče asfalta ili svi treba da se krećemo isključivo vozilima na motorni pogon?
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  lemanja Fri Mar 27, 2009 1:16 pm

Bilo bi jako lepo da imamo taj mali deo za pešake. A moglo bi da bude lepo da se uvede i po koji ležeći policajac, čisto onako, da bi pešaci sačuvali živu glavu pale

lemanja


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Sat Mar 28, 2009 4:06 am

Eh trotoari. Ali ako, kao što najavljuje komšija Boris, kroz Miljakovače staze protutnji 48-ca lepiće pešake za betonske ograde. Hoću da kažem da je ulica toliko uska da u naselje ne može da uđe autobus, a kamoli dva da se mimoiđu i još trotoari. Ima ljudi koji su kuće sagradili na sred puta.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty trotoari

Post  ptiche Sat Mar 28, 2009 10:10 pm

svi pricate o velikim ulaganjima u ovo naselje, a ne primecujete da dok se to bude desilo ,ova suma ce biti deponija kao i nase >>lepo >> naselje....nego da li ste raspolozeni za ciscenje okretnice ?

ptiche


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty opet trotoari

Post  ptiche Sat Mar 28, 2009 10:17 pm

sta je sa parkiranim vozilima kojim se nasi sugradjani dovezu do stanice i ostave svoje automobile na zelenim povrsinama, koje ne mogu da stignu da ozelene. okretnica nije privatni parking.
a da ne pricam o izbacivanju kesa sa smecem kroz prozore istih u sumu i odlaganje suta koji ociste sa svojih privatnih placeva i izbace u sumu. Da li znate da smo juce uklonili 3 wc solje i dva lavaboa iz sume. toliko o komsijama...

ptiche


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Sat Mar 28, 2009 11:03 pm

Bas sam malocas vracajuci se iz grada video sumu prepunu smeca i suta. A videli smo da se vec pocelo sa organizovanom secom sume: likovi su posekli debla i napravili stovariste uvoznog dendroloskog materijala. Al tom sumom gazduju Srbijasume. Da zele da je zastite brinuli bi o njoj. A ipak mi se cini da planiraju da je "privatizuju"(citaj poseku).
A za svaku prolecnu akciju ciscenja sam zainteresovan (odmah placam jedan kamion). cheers
Ajde da vidimo ko ce dalje da casti cyclops
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  djera Sat Mar 28, 2009 11:15 pm

Ja se pridruzujem akciji za ciscenje sume. E sad nisam siguran sta to tacno znaci, ali pre 15- 20 dana ona je preimenovana iz sume u park sumu, na skupstini grada.

djera


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Sun Mar 29, 2009 12:06 am

Преименована из Шуме у Парк ми је некако ко са коња на магарца.
Није фора да Миљаковачка шума постане паркић са три клацкалице и покривљеном гвозденом ракетом, него да и даље мирише на шуму, да гледамо веверице и бројне врсте птица како скакућу са дрвета на дрво, а да се фазани крију у шипражју по ободу шуме. И да у њој можемо коње да јашемо.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  lemanja Thu Apr 02, 2009 1:23 pm

Mislim da naziv ne menja sustinu ... bice to i dalje suma ... samo ociscena Very Happy

lemanja


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty suma

Post  danijela Thu Apr 02, 2009 5:47 pm

Komsija Ljubo, mislim da je jahanje konja jako dalek pojam, vezan za nasu sumu. Ja bih volela da mogu na miru da vozim biciklu i da ne razmisljam iz kog grma ce da me napadne neki pas.
Oni ljudi koji kroz nju setaju, stalno nose neke stapove sa sobom, da se od njih odbrane, da slucajno ne bi ostali bez jedne nogavice.
Bilo bi lepo raskrciti sumu i na miru setati kroz nju.
Very Happy

danijela


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty шума

Post  Ljubomir Sat Apr 04, 2009 11:22 am

Дацо у праву си. Проблем дивљих паса није обишао ни наше насеље.
Људи набаве пса, у духу потрошачког стила живота мало се поиграју са њиме и онда га баце на улицу.
Тако чопори паса тумарају около и изазивају велику опасност. Нарочито за децу.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Sat Apr 04, 2009 11:33 am

ptiche wrote:svi pricate o velikim ulaganjima u ovo naselje, a ne primecujete da dok se to bude desilo ,ova suma ce biti deponija kao i nase >>lepo >> naselje....nego da li ste raspolozeni za ciscenje okretnice ?
Можда би требало позвати Градску чистоћу и Србијашуме да нам помогну око чишћења шуме.
Јел зна неко кога треба позвати ако приметимо неког како смећем затрпава плућа нашег насеља?
Постоји ли нека инспекција која на основу фотографија људи и таблица може да казни преступнике?
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty inspekcija

Post  ptiche Sat Apr 04, 2009 10:40 pm

ja vec zvala , ali oni samo prebacuju nadleznosti jedni na druge...a sto se tice tablica to moze samo ja nikad ne videh nikog???Ali prijaviti inspekciji Srbija Sume, do sada smo imali samo prijave na nn lica...

ptiche


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  svetacc Tue Apr 07, 2009 1:55 pm

sto se tice glavne ulice blagi uzas
svi su istrcali sa ogradama kao da ima znaci tih metar dva a i dalje parkiraju svoja kola na samoj ulici iako svi imaju garaze i dvorista zar je toliko tesko da se utera auto unutra.

Preko zime ne prolazi ni jedan jedini kamon da ocisti i baci so bar jednom nedeljno nego cekamo prolece to je tek strasno

Trotoari fale u svakom slucaju imamo dosta male dece a dace bog bice ih jos pojedinci lete ulicama preko 80kmh treba staviti lezeceg na svaki 300m

a psi lutalice to necu ni da komentarisem imamo ih toliko da ne smemo decu da pustimo kod komsije preko puta sami da idu

svetacc


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Ležeći policajac

Post  Dušan Mon Apr 20, 2009 9:29 pm

lemanja wrote:Bilo bi jako lepo da imamo taj mali deo za pešake. A moglo bi da bude lepo da se uvede i po koji ležeći policajac, čisto onako, da bi pešaci sačuvali živu glavu pale
Ovo si dobro primetio,komšija.Ulice naselja(naročito glavna) su postale piste za lečenje frustracija neiživljenih vozača.Deca nam se dosta igraju na ulici,a da ne govorim o kretanju ulicom na putu do autobusa,što se opet vezuje za priču o trotoarima.Stresem se kad god čujem automobil u velikoj brzini,a takvih je sve više.Kako je apelovanje na poštovanje saobraćajnih propisa i kulture uzaludan posao(u šta sam se lično uverio više puta),to bi postavljanje ležećih policajaca donekle rešilo problem.Pitanje je kakva je procedura,i ko je nadležan za ovo pitanje?

Dušan


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Dušan Mon Apr 20, 2009 9:33 pm

Ljubomir wrote:Bas sam malocas vracajuci se iz grada video sumu prepunu smeca i suta. A videli smo da se vec pocelo sa organizovanom secom sume: likovi su posekli debla i napravili stovariste uvoznog dendroloskog materijala. Al tom sumom gazduju Srbijasume. Da zele da je zastite brinuli bi o njoj. A ipak mi se cini da planiraju da je "privatizuju"(citaj poseku).
A za svaku prolecnu akciju ciscenja sam zainteresovan (odmah placam jedan kamion). cheers
Ajde da vidimo ko ce dalje da casti cyclops
Ja ću da napunim taj kamion king

Dušan


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Mon Apr 20, 2009 10:04 pm

Саобраћајна сигнализација у насељу готово да не постоји. Не зна се која је главна а која споредна улица. Где је дозвољено паркирање, а где није. Уместо упозорења возачима да возе пажљиво јер има деце и људи на коловозу стоји знак да је дозвољена брзина у целом насељу 40км/н. Не схватам ко је могао да дозволи тако велику брзину по улицама какве су у нашем насељу.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Mon Apr 20, 2009 10:07 pm

Душане, јави ми се на прив. да се договоримо око тог камиона.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Dušan Wed Apr 22, 2009 12:19 am

Ljubomir wrote:Саобраћајна сигнализација у насељу готово да не постоји. Не зна се која је главна а која споредна улица. Где је дозвољено паркирање, а где није. Уместо упозорења возачима да возе пажљиво јер има деце и људи на коловозу стоји знак да је дозвољена брзина у целом насељу 40км/н. Не схватам ко је могао да дозволи тако велику брзину по улицама какве су у нашем насељу.
Potpuno tačno,komšija.40 km/h je prevelika brzina za nase naselje,a ni to se ne poštuje.Uglavnom su to ljudi koji ne žive u ovom naselju.Pokušao sam da zaustavim par njih.Samo su pojačali gas.Valjda iz inata.Zaista mislim da su ležeći policajci jedino rešenje za ovaj problem.

Dušan


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  svetacc Wed Apr 22, 2009 12:47 am

s obzirom koliko su spori iz beograd puta mozemo i samo da kupimo po tri ivicnaka i usecemo u asvalt pa da vidimio ko ce da lepti

svetacc


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  salempa Thu Jun 18, 2009 1:17 am

Pa jel bilo uopste neke inicijative za stavljanje lezecih?????
salempa
salempa


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Dušan Fri Jun 19, 2009 12:34 am

Mislim da je neko od komšija išao u opštinu da se raspita.Kad je video kako je komplikovana procedura,koliko papira,dozvola,uverenja...treba...zaključili smo da je lakše da decu zatvorimo u kuću da se zrače TV-om.Na kraju su zaključili(u opštini),da je najbrži način da dobijemo lež.policajce,da neko pogine,u tom slučaju se primenjuje ubrzana procedura.Ostaje da raspišemo oglas za dobrovoljca.

Dušan


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  danijela Wed Sep 09, 2009 6:08 pm

Udruzenje gradjana Miljakovac 3, se aktivira na resavanju komunalnih problema naselja.

Dana 03.09.2009. god, Rodic Kata zamenik predsednika udruzenja predala je u ime Udruzenja gradonacelniku Draganu Djilasu, tri pisma koja se odnose na sledece probleme naselja:

1. kanalizacija
2. prosirenje ulica, izrada trotoara i autobuska linija kroz naselje
3. telefonski priključci

Udruzenje gradjana mora biti prosireno sa po jednim covekom iz svake ulice, kako bi gradjani bili na vreme i pravilno informisani o aktivnostima Udruzenja.

Sastanak Udruzenja bice u utorak 08.09.2009. god u 19h u ulici Miljakovacke staze 101, Klub Alfa.
Bilo bi dobro da uputite predloge za zastupanje vase ulice, s tim da nam napisete prezime, ime i broj telefona.
Ujedno ocekujemo sugestije gradjana kako bi se Udruzenje bavilo problemima od znacaja za celo naselje.

Obavestavamo vas da je u planu sastanak gradjana sa predsednikom opstine i bilo bi dobro da na taj sastanak, kad bude dogovoren dodje sto veci broj gradjana, a to znaci da svako od vas treba da obavesti svoje komsije o aktiviranju Udruzenja gradjana Miljakovac 3 na resavanju postojecih problema naselja.

danijela


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  salempa Wed Sep 16, 2009 9:13 pm

Bili smo na TV u beogradskoj hronici...Nisam gledao ali kazu da je bila inspekcija i da ce biti rušenja ograda...
salempa
salempa


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Ljubomir Mon Sep 28, 2009 11:45 pm

Нисам ни ја гледао, али сам од људи из Удружења чуо да је репортажа била коректна и да је било речи о основним проблемима које је Удружење одредило као најважније:
1. Регулисање саобраћајница
2. Канализација
3. Телефони
Ако понека ограда (бодљикава на пример) и буде морала да падне зарад бољитка за цело насеље, неће бити смак света Smile
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Ulični trotoari Empty Re: Ulični trotoari

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum