Miljakovac 3 - Forum 777
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Informacije

+5
Marko
lemanja
Zoki
Ljubomir
djera
9 posters

Go down

Informacije Empty Informacije

Post  djera Sat Mar 28, 2009 1:09 am

Pozdrav svim clanovima foruma. Ja sam Boris i zivim na Miljakovcu 3. Kao prvo zeleo bih da demantujem ovaj uvod sa pocetka foruma. O Miljakovcu 3 se itekako vodi dosta racuna kako Opstina , tako i Udruzenje gradjana. Ima dosta novih stvari vezanih za nase mesto. Uskoro ce biti omogucen uvid u plan detaljne regulacije, bicete obavesteni .tu su jasno isplanirane saobracajnice, ustanove od ynacaja, centri... To je oko 16 aprila. Ove godine je prioritet da 48 prodje kroz naselje i spajanje sa suncanim bregom. Azil za kucice ce biti gotov do juna. Dolazili su iz crkve da odaberu plac koji ce opstina da da. U proceduri je otvaranje mesne zajednice. Naselje je 24h pod video nadzorom, pokriveno jednom visoko dometnom kamerom. Uskoro ce opstina pokriti naselje besplatnim wirl. Internetom ....Miljakovacka suma je preimenovana u park sto ce omoguciti njeno uredjivanje... Jos puno toga ima. Za kraj izvinite na greskama ali kuckam sa telefona. Pozdrav, vidimo se i ako ima nekih pitanja uvek sam spreman da odgovorim...

djera


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Ljubomir Sat Mar 28, 2009 3:43 am

Zdravo Borise,
Dobro nam dosao na forum. Tek smo na pocetku, ali verujemo da će nas ovaj forum povezati kako bi razmenjivali informacije i zajedno unapredjivali naselje.
Super je sto se medju prvim clanovima javlja neko ko ima toliko informacija i ko je u toku.
Ja ovde zivim godinu dana i nisam ništa znao o tome, a verujem da i mnogi žitelji Miljakovca 3 pojma nemaju. Posećivao sam i sajt Opštine al tamo i nema nekih informacija.
To o čemu pričaš su lepi planovi i nadam se da će se uskoro ostvariti.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Zoki Sat Mar 28, 2009 7:49 pm

I ja se nadam da je to sto Boris kaze tacno.Ja sam cuo da ce ispod naselja da prodje prava ulica siroka 12 metara posto kroz naselje nema mesta.Da li neko zna nesto o tome?

Zoki


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  djera Sat Mar 28, 2009 8:52 pm

to je tacno 16 aprila je uvid u plan pa moze da se pogleda , menja . Ali bicete blagovremeno obavesteni. Ja sam gledao plan i vrlo sam zadovoljan. Skola, vrtic,ambulanta i pijac planirani su na potezu ka suncanom bregu. Koling kompanija takodje pocinje da zida na pocetku naselja ( vidite na njihovom sajtu projekat) .

djera


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  lemanja Thu Apr 02, 2009 1:25 pm

Odlicno zvuci ... nema sta Very Happy

lemanja


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Marko Mon Apr 06, 2009 11:51 pm

Ne znam dokle je stigao plan o spajanju naslja Miljakovac 3 i Jajinci! Ta veza bi nam svima dobro dosla jer bi na taj nacin izgubili status "slepog" naselja. Put vec postoji i moze da se ide kolima u letnjem periodu ali kvalitetniji put bi nam itekako bio od koristi!

Marko


Back to top Go down

Informacije Empty info

Post  svetacc Tue Apr 07, 2009 2:10 pm

pozdrav Borise

ja sam Nenad kako milis da je uradjen urbanisticki ja sam vec 5 godina tu zivim i stalno neko nesto obecava a nista ne radi

i svi peru ruke kao to je grad kriv itd oni gnjave cak i ovi iz telekoma tako nazu

svetacc


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  skokospa Fri Apr 10, 2009 2:36 pm

pozdrav svima.ja sam novi clan foruma i zivim na miljakovcu II od 1973g.
http://www.koling.rs/index6da2.html?q=node/30 ako ovo bude sprovedeno.....
skokospa
skokospa


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  salempa Thu Apr 16, 2009 9:58 pm

Lepo je to, Djero ali šta vredi da oni planiraju nešto kada će neko izgraditi kuću na tom predviđenom mestu za projekat. To znači da bi oni prvo morali da zabrane gradnju kuća,a kako to uraditi kad niču kuće svaki sekund po putevima (eventualno da imaju ljude na terenu što košta ). Koliko ja znam svo zemljište je privatno na sunčanom bregu pa dok opština sve to otkupi ima svi da osedimo...Sve je to previše sporo...
salempa
salempa


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Ljubomir Mon Apr 20, 2009 10:23 pm

1. Јел може неко да нам каже нешто више о том Удружењу грађана?
Како функционише? Јел прима нове чланове? Коме се обратити?

2. Јел неко гледао тај предложени план у Општини и јел има на нету нешто постављено или се мора запуцати у Општину?
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  salempa Mon Apr 27, 2009 12:13 am

16. april prodje a mi ne dobismo nikakve informacije o urbanističkom planu...
salempa
salempa


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Marko Mon Apr 27, 2009 6:51 pm

Ja sam bio u opstini da vidim taj dugoocekivani regulacioni plan ali nisam dobio nikakvu informaciju o tome! Na informacijama u opstini rekli su mi da idem na salter 13 i tamo da se raspitam a na salteru 13 vrlo ljubazna dama koja radi mi je rekla da ona ne zna nista o tome i da se raspitam na informacijama! Kratko receno - CORAK! Verujem da je plan tu negde ali da cemo ga jos malo sacekati, mada se po carsiji prica da su pojedini vlasnici placeva na glavnoj ulici vec dobili naloge da pomere ogradu. Ja licno nisam video ni jedan takav nalog ali verujem da pocinje nesto da se dogadja i zahvaljujuci radovima u sumi koji mi lice na pripremanje trotoara! Mislim da je Boris tu kompetentan da nam da neke tacnije informacije i vrlo nestrpljivo cekam njegova dalja saznanja!
Pozdrav Miljakovcu 3

Marko


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  djera Thu Apr 30, 2009 2:27 pm

Uvid u plan detaljne regulacije je trebalo da bude 16.04.2009.godine u prostorijama MZ Resnik, ali zasto se od toga odustalo ne znam. To je u nadleznosti sekretarijata za urbanizam, tako da i ja koji sam u opstini sam to saznao iz potpuno drugih izvora. Dogovoricemo se za jedan dan da se nadjemo negde pa da pogledate jer sam uspeo nesto da fotokopiram. Sto se sume tice pocinju pripreme za izgradnju trim staze i to je sustina one prenamene iz sume u park sumu. Ove godine ce biti i zavrsen put Jajinci - Resnik, od RK Maksima preko rasadnika i azila za kucice do Semafora u Resniku, a vec je gotov put od Resnika do Rusnja tako da eto veze do ibarske magistrale i avalskog puta. 504 autobus krece od ponedeljka do Miljakovca III, stim sto ce povecati broj vozila na liniji. Sto se tice jos nekih vecih radova ove godine nista vise nece biti zbog svetske krize 'Question', i ovo povezivanje sa Vozdovcem zahvaljujemo njihovim lokalnim izborima. Za sada toliko ako se setim jos necega kucam . POZDRAV

djera


Back to top Go down

Informacije Empty Ciscenje sume

Post  danijela Tue May 12, 2009 12:43 pm

Ne znam da li je neko od vas jutros prolazio pored sume, i obratio paznu sta tamo rade. Bilo je par ljudi iz gradskog zelenila, koji su poceli da kose travu, a koliko sam uspela da vidim bile su tu i one napravice za secenje granja i siblja. Mislim da je to lepa novost za setace i one koji vole da voze bicikle. Komsija Ljubo, mozda cemo nabaviti i nekog Pegaza, da progalopira kroz sumu. Pozzzz.

danijela


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Ljubomir Sun May 17, 2009 9:24 am

Што да не. Било би нам онда баш све као у бајци sunny
А јесте приметили да су са обе стране пута кроз шуму скинули вишак земље и поравнали. Изгледа да ћемо ускоро бар кроз шуму имати раздвојен колски и пешачки саобраћај. cheers cheers cheers
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  djera Mon May 18, 2009 12:07 am

Ja samo kratko. Pocele su pripreme za prosirenje ulice. Bice jedna strana trotoar i malo da nategnemo da prodje autobus. Pozdrav

djera


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Zoki Wed May 20, 2009 12:07 pm

Ljudi veoma tesko sa cemo dobiti trotoar u skorije vreme i kroz sumu i kroz naselje.
To je samo deo redovnog odrzavanja od strane zelenila.

Zoki


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  svetacc Mon Jun 08, 2009 12:48 pm

pa da imamo normalne komsije kao sto nemamo vec bi bus prosao davno

da li ste primetili idiota sto je na pocetku naselja postavio ogradu tako da je izasao 1,5 metara i jos seljak stavio bodljikavu zicu tako da ko se bas tu zatekne da se mimoidje sa drugim vozilo ima lepo da ogrebe kola
nije mi jasno sto im to opstina dozvoljava sto ih vise ne porusi kako znaci mu nesto 1 do 2 metra placa pa ja sam celom duzimo dao 4 metra za put pa sta

svetacc


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  djera Tue Jun 09, 2009 3:07 pm

Inspekcija je vec bila na terenu i popisala objekte uz ulicu. Prvi korak je da pokusamo dogovorom da resimo problem... Autobus i trotoar jednom stranom ce svakako proci i to uskoro...

djera


Back to top Go down

Informacije Empty trotari daj boze

Post  svetacc Wed Jun 10, 2009 9:06 am

ako ovako divljaci zidaju ni bajsom necemo moci da prodjemo sramota

svetacc


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  salempa Sat Jul 18, 2009 1:10 pm

Ali pazi kad ne postoji ni teoretski nacin da prodje ovude bus.Da vidim kako ce se to opstina dogovoriti sa ljudima koji imaju kamene ograde odmah uz put.Da nece mozda da im plati? No Ovde moze proci samo minibus,i to jedva...
salempa
salempa


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  danijela Wed Sep 09, 2009 6:08 pm

Udruzenje gradjana Miljakovac 3, se aktivira na resavanju komunalnih problema naselja.

Dana 03.09.2009. god, Rodic Kata zamenik predsednika udruzenja predala je u ime Udruzenja gradonacelniku Draganu Djilasu, tri pisma koja se odnose na sledece probleme naselja:

1. kanalizacija
2. prosirenje ulica, izrada trotoara i autobuska linija kroz naselje
3. telefonski priključci

Udruzenje gradjana mora biti prosireno sa po jednim covekom iz svake ulice, kako bi gradjani bili na vreme i pravilno informisani o aktivnostima Udruzenja.

Sastanak Udruzenja bice u utorak 08.09.2009. god u 19h u ulici Miljakovacke staze 101, Klub Alfa.
Bilo bi dobro da uputite predloge za zastupanje vase ulice, s tim da nam napisete prezime, ime i broj telefona.
Ujedno ocekujemo sugestije gradjana kako bi se Udruzenje bavilo problemima od znacaja za celo naselje.

Obavestavamo vas da je u planu sastanak gradjana sa predsednikom opstine i bilo bi dobro da na taj sastanak, kad bude dogovoren dodje sto veci broj gradjana, a to znaci da svako od vas treba da obavesti svoje komsije o aktiviranju Udruzenja gradjana Miljakovac 3 na resavanju postojecih problema naselja.

danijela


Back to top Go down

Informacije Empty Re: Informacije

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum