Miljakovac 3 - Forum 777
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanalizacija

+5
svetacc
djera
aleksandar
Ljubomir
lemanja
9 posters

Go down

Kanalizacija Empty Kanalizacija

Post  lemanja Fri Mar 20, 2009 5:28 pm

Da li iko zna kada mi mozemo da racunamo na dobijanje kanalizacije?

Trenutno stanje je zaista neizdrzivo! Kada smo zvali za praznjenje sep. jame rekli su da moramo da cekamo 20ak dana da dodjemo na red !!! Rolling Eyes

lemanja


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  Ljubomir Sun Mar 22, 2009 11:25 am

Huh, nedostatak kanalizacije je stvarno veliki problem, a izgradnja kanalizacione mreže, koliko znam, nije ni na vidiku. I ne znam dal ćemo je dobiti ili ćemo je debelo platiti Smile
A što se cisterni tiče čuo sam da su ovi iz Gradske čistoće praznili cisterne po obližnjim kanalizacionim šahtovima umesto da ih odvoze na mesto predvidjeno za to i da ih je inspekcija kaznila sa 500.000 dinara. Sad odvoze cisterne mnogo dalje i navodno se zbog toga čeka tako dugo.
Nego jel zna neko još nekog sem Gradske čistoće ko po našem naselju prazni septičke?
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  aleksandar Thu Mar 26, 2009 1:54 am

Pa ništa onda ja da nabavim i dva-tri septička vozila pa da se ne ljutim na vas što mnogo... What a Face ...ma znate već šta flower

aleksandar


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  djera Sat Mar 28, 2009 1:30 am

Sto se tice kanalizacije jos nije na vidiku, mada udruzenje gradjana ima gotove urbanisticke uslove za izgradnju mreze.Tu spada promer cevi, slivovi i td. Sledeci korak je izrada projekta, pa tek onda izgradnja mreze Smile

djera


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  svetacc Tue Apr 07, 2009 1:35 pm

komsije
sta da vam kazem ja praznim moju jamu 2 do 3 puta mesecno sto je uzas po dzepu od januara do sada dao sam 20000 dinara
mogli bi da stvarno urade tu kanalizaciju

drzavna sluzba prazni za 2300 po kamionu od 7 kubika a privatnik oko 2500 do 4000 sa duplim dnom i drasticna razlika je kada vam drzavna izvuce dve i to isto uradi privatnik

ma da smo naculi da su se neki na kraju naselja jednostavno uboli na potok za otpadne vode

svetacc


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  skokospa Fri Apr 10, 2009 2:29 pm

svetacc wrote:
ma da smo naculi da su se neki na kraju naselja jednostavno uboli na potok za otpadne vode

e ovo je strasno..... affraid
tako je bilo u resniku svojevremeno pa je bila zaraza zutice i ko zna sta jos..... Twisted Evil
skokospa
skokospa


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  salempa Fri Apr 10, 2009 9:32 pm

A posebno je zanimljiv slučaj ovih stambenih kućerina koje se sada prave.Toliko budućih stanara na jednu septičku jamu. Biće neke zaraze... Sad
salempa
salempa


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  Ljubomir Fri Apr 17, 2009 8:50 pm

Чуо сам да су неки људи у нашем насељу сипали живу у септичке јаме како би им се јаме цедиле. Осим што је опасно по животе, то је и законом забрањено. Као и изливање фекалија по оближњим плацевима.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  Ljubomir Fri Apr 17, 2009 10:01 pm

Сећате се зимус кад се онај велики снег нагло отопио и кад је баш тад кренула данима да пљушти нека досадна киша. Е баш тада ми се мој полусутерен а полуподрум напунио водом. Услед цеђења снега и кише са брда натопили су се темељи и кроз темеље и кроз бетонске блокове вода је продрла. Све је било хидроизоловано али вода прође и кроз иглене уши.
Био сам очајан. Знао сам да ако нам се то деси још једном-двапут, да ће нам се у кућу увући онај непријатни мирис буђи. А толика вода свакако утиче и на стабилност темеља.
Мозгао сам, мозгао дуго, као професор Балтазар и наизад дошао на идеју. Позвао сам једну познаницу, Тета-Наду која је архитекта и која је преко 30 година радила у великом државном предузећу које се бавило само таквим пословима. Широм покојне Југославије.
Е та Тета-Нада, која је у пензији, а има и своју фирмицу (ХИДРО-АРХ) ми је за 150 јевреја направила пројекат који трајно решава проблем кишне канализације. Независан је од градске мреже, а опет једног дана може да се прикачи на њу. Растерећује септичку јаму, чува кућу од поплаве, окућницу од блата, а станаре од враџбина affraid (е сад сам прећер'о). Укратко, спојила је два шахта (колектора) дубине 3.5m и 4.5m ребрастим, двослојним, дренажним цевима, ушушкала их у геотекстил, на дубини од 0,8m до 1,2m...
Ако некога занима тај пројекат, нека ми се јави, радо ћу му га позајмити.
Ljubomir
Ljubomir
Admin


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  danijela Wed Sep 09, 2009 6:09 pm

Udruzenje gradjana Miljakovac 3, se aktivira na resavanju komunalnih problema naselja.

Dana 03.09.2009. god, Rodic Kata zamenik predsednika udruzenja predala je u ime Udruzenja gradonacelniku Draganu Djilasu, tri pisma koja se odnose na sledece probleme naselja:

1. kanalizacija
2. prosirenje ulica, izrada trotoara i autobuska linija kroz naselje
3. telefonski priključci

Udruzenje gradjana mora biti prosireno sa po jednim covekom iz svake ulice, kako bi gradjani bili na vreme i pravilno informisani o aktivnostima Udruzenja.

Sastanak Udruzenja bice u utorak 08.09.2009. god u 19h u ulici Miljakovacke staze 101, Klub Alfa.
Bilo bi dobro da uputite predloge za zastupanje vase ulice, s tim da nam napisete prezime, ime i broj telefona.
Ujedno ocekujemo sugestije gradjana kako bi se Udruzenje bavilo problemima od znacaja za celo naselje.

Obavestavamo vas da je u planu sastanak gradjana sa predsednikom opstine i bilo bi dobro da na taj sastanak, kad bude dogovoren dodje sto veci broj gradjana, a to znaci da svako od vas treba da obavesti svoje komsije o aktiviranju Udruzenja gradjana Miljakovac 3 na resavanju postojecih problema naselja.

danijela


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Problemi naselja!

Post  dragan djordjevic Fri Oct 02, 2009 12:07 am

Zdravo svim komsijama, ja sam novi clan,Dragan Djordjevic, a ustvari sam jedan od starijih stanovnika ovoga, nadam se, lepog naselja.
Upoznat sam sa svim nasim problemima i vreme je da se nesto KONACNO POKRENE Mad Smile
Zeleo bih da se aktivno ukljucim i krenemo sa mrtve tacke!
Moramo da se raspitamo za pocetak kako da osnujemo nasu mesnu zajednicu, a to moze, i tako bi mogli resavati problem po problem.
Sta mislite o tome?
Voleo bih vise da se vidjamo jer bi tako lakse komunicirali.
Pozdrav svim forumasima Very Happy

dragan djordjevic


Back to top Go down

Kanalizacija Empty Re: Kanalizacija

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum